Łowiec Polski: miesięcznik łowiecko przyrodniczy - łowiectwo

Strona główna  Zarejestruj się  Zaloguj się
Lista albumów  Ostatnio przesłane  Komentarze  Popularne 
Najlepiej oceniane  Ulubione 
Szukaj

 
 
Strona główna > Galerie użytkowników > barteq1814 > Ssaki
Kliknij aby obejrzeć w pełnym rozmiarze
Cierpliwość popłaca, a wytrwali są nagradzani
Prawdopodobnie to moje ostatnie łowy w tą zimę, iż wyjeżdżam na ponad miesiąc do Niemiec. Po wczorajszym niepowodzeniu z jelonkami i dzikimi świniami, postanowiłem dziś wybrać się na ostatnie foto-łowy z saranami. Wczoraj przechadzka po lesie ze znikomymi śladami śniegu, a dziś już nasypane ze 20cm i ciągle białego puchu przybywa.
Wszystko co dziś widziałem spieprzało:) aż do momentu kiedy natrafiłem na świeżutkie ślady po żerowaniu małego rudla. Tropiąc sarny, już po 200m za górką w dole, przy suchych kępach traw je ujrzałem. Jak tam dojść skoro wszędzie gołe pola. Sypał śnieg, który był moim sprzymierzeńcem podczas czołgania się. Już tylko 15-20m! Co teraz, bo przez trawy widać tylko sarnie łebki. Pozostało czekanie i leżenie na białym dywanie do póki nie wstaną na ponowny żer. Znając biologię sarnią wiedziałem, że wstaną za max 3h na posiłek (ze względu na mały żołądek). Leżąc tak i obserwując przebieg sytuacji zaobserwowałem obcą sarnę która zbliżała się od tyłu do rudla moich modelów, wydając przy tym dziwny dźwięk (coś w rodzaju piii lub fiii). Stado nawet się nie odwróciło w jej stronę, mimo że nawet ja słyszałem jej kroki.

Zastanawialiście się kiedyś czemu przed wami uciekają sarny mimo, że tylko was usłyszą? Bo osobniki tego samego gatunku informują siebie nawzajem "nie uciekajcie, nie lękajcie się to tylko JA" a te zdanie jest zawarte w malutkim "fiii" :)

Jak już sarnia rodzinka poszła to wstałem z mojego stanowiska by się wyprostować, śnieg podemkną był roztopiony do samego gruntu...
IMG_0564.JPG IMG_0564.JPG IMG_3484.JPG IMG_3484.JPG DSC02496.JPG DSC02496.JPG
Oceń ten plik (Aktualna ocena : 0 / 5 przy ilości głosów: 3)
Wyczyść
Słabe
Znośne
Dobre
Doskonałe
świetne
gram_m  [19 lutego 2013, 13:09]
fajny kadr :] może uda Ci się coś cyknąć na wyjeździe.
Tomek Pawlik  [19 lutego 2013, 20:13]
Jest poświęcenie jest i efekt , powodzeia na wyjeżdzie
Copyright © by Łowiec Polski - Wszelkie prawa zastrzeżone
stat4u