"Łowiec Polski" - numer 2/2018
Ożywić pola

Między gęgawą a…

Początek nowego roku był dla koordynatorów akcji „Ożywić pola” czasem dużej aktywności. W szkołach i kołach łowieckich zaangażowanych w program edukacji ekologicznej finiszowano, przygotowując sprawozdania, ale także organizując ostatnie wydarzenia związane z „Rokiem gęgawy”.

Dla przykładu Liceum Ogólnokształcące im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie zorganizowało jeszcze w styczniu specjalną konferencję popularnonaukową, powiązaną m.in. z degustacją gęsiny, a w Szkole Podstawowej w Ziempniowie odbyło się uroczyste spotkanie z prezesem mieleckiego Koła Łowieckiego „Łoś” Mieczysławem Struzikiem, który – jako koordynator akcji w okręgu rzeszowskim – wręczył dyplom i nagrodę Patrykowi Pęgielowi, laureatowi w plastycznym konkursie pod hasłem „Św. Hubert wzorem współczesnego ekologa”, którego tematem przewodnim było „Życie w remizie śródpolnej”.

Sporo pracy mieli także członkowie komitetu koordynującego program „Ożywić pola” w redakcji „Łowca Polskiego”. Nauczyciele z wielu szkół zasypywali nas pytaniami i prośbami o wydłużenie czasu nadsyłania sprawozdań z dziesiątej edycji akcji. Wyszliśmy już temu postulatowi naprzeciw – sprawozdania można nadsyłać do 10 lutego, ale ten termin jest już, podkreślamy, nieprzekraczalny. Tym bardziej że wiele osób już w styczniu dopytywało się o rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą szkołę.

  Resztę artykułu przeczytasz w pełnym wydaniu "Łowca Polskiego"

 

Copyright © by Łowiec Polski - Wszelkie prawa zastrzeżone