fot. Bartosz Marzec

W sieci zła

Fala hejtu przetoczyła się przez Internet po tym, jak antyłowiecki fanpage oskarżył znanego augustowskiego weterynarza, miłośnika koni, hodowcę psów i myśliwego, o zabijanie dla przyjemności zwierząt, w tym gatunków chronionych. Choć wszystkie polowania odbywały się w zgodzie z prawem, posypały się komentarze w rodzaju: „Bandyta i morderca. Na sosnę z nim”.

Jeździ konno – i to łączy go z Piotrem Kraśką. Kocha psy niczym Kinga Rusin. Leczy zwierzęta jak Dorota Sumińska. Tak więc z punktu widzenia naszych zielonych braci powinien być chodzącym ideałem. Niestety ma jeden feler – poluje, a na dodatek nie wstydzi się swojej pasji. Właśnie dlatego w Internecie wylano na niego wiadra pomyj. On jednak postanowił walczyć o swoje dobre imię i powiadomił organy ścigania. Prokurator wszczął właśnie śledztwo w sprawie o zniesławienie.

Leszek Czokajło prowadzi w Augustowie znaną lecznicę zwierząt. Jej nazwa została zaczerpnięta z mitologii greckiej i odwołuje się do Chirona – króla centaurów słynącego z ogromnej wiedzy i biegłości w sztuce lekarskiej. Drzwi do przychodni się nie zamykają – i to nie tylko dlatego, że ludzie cenią profesjonalizm weterynarza. Leszek pamięta każdego ze swoich czworonożnych pacjentów i interesuje się nimi również wtedy, gdy opuszczą jego placówkę. To indywidualne podejście jest łatwo dostrzegalne i zjednuje weterynarzowi powszechną sympatię.

Każdy, kto odwiedził gabinet Leszka w przychodni, nie ma wątpliwości, co jest jego największą pasją. Na ścianach wiszą wieńce, rosochy i parostki, wspaniałe medalowe oręża, a także trofea egzotyczne – medaliony kudu i impali. Wszystkie łowieckie wyprawy Leszek fotografuje, a niektóre z tych zdjęć umieścił na internetowej stronie przychodni w zakładce „Polowania”. Fotografie dokumentowały legalne polowania sprzed lat i współczesne. Wykonano je w Polsce i za granicą, m.in. na Litwie i na Białorusi, w Republice Południowej Afryki, Botswanie i w Tyrolu. Skąd pomysł, by takie zdjęcia udostępnić klientom przychodni weterynaryjnej?

Podziel się
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Inne ciekawe artykuły

Temat miesiąca

Zbiorowe blokady

Media nie mogą się doczekać informacji z naszych polowań zbiorowych. Niestety nie interesują ich barwne jesienne zdjęcia uśmiechniętych łowców przy pokocie. Zgodnie z podstawową zasadą

Porady praktyczne

Test przed kaczkami

Zainspirowani szkoleniem strzeleckim na Wyspach Brytyjskich postanowiliśmy poszperać w literaturze i przeprowadzając własny test broni i amunicji, przekonać się, jak działa strzelba z czokiem i

Broń

Ponadczasowy repetier

Niektórzy twierdzą, że cezetce do miana broni prestiżowej brakuje tylko ceny. Nowy sztucer CZ 557 Lux II dowodzi, że w powiedzeniu tym jest trochę prawdy.

Polowanie i myśliwy

Pasowanie na ekranie

Każdy, kto zapoluje na dzikie bażanty, pozna smak prawdziwych królewskich łowów. Dzięki niewielkiemu wysiłkowi możemy w ciągu kilku sezonów stworzyć w swoim łowisku prawdziwą bażantarnię.

Hodowla i ochrona

Ryś w skupie

Nieznany sprawca zastrzelił rysia. Odartą ze skóry tuszę drapieżnika podrzucił do punktu skupu dziczyzny. Jeśli go złapią, może dostać nawet pięć lat więzienia. Zaczęło się